Kesimsiz Prepless Porselen Lamina

Kesimsiz Prepless Porselen Lamina

https://dentcraft.com.tr/kesimsiz-prepless-porselen-lamina/

Porselen Lamina, gelişen teknoloji sayesinde estetik diş hekimliğinin en sık kullandığı ve çok başarılı sonuçlar aldığı bir tedavi yöntemidir. Porselen Laminalar, takma tırnaklar gibi dişlerin görünen yüzeylerine yapıştırılır. Bu yapıştırma işlemi için dişlerin ön yüzeyi 0.3 – 0.5 mm kalınlığında aşındırılır. Bazı vakalarda dişi hiç aşındırmadan da uygulama yapılabilmektedir. Bu uygulamaya Kesimsiz Prepless Porselen Lamina denir. Tedavi öncesinde kesim yapılmadan alnına ölçüler sonrası laminalar diş yüzeyine yüksek yapıştırma teknolojisine sahip olan bonding rezinler ile yapıştırılır. Porselen laminalar yapıştırıldıktan sonra dişlerin doğal bir parçası gibi olur.

Kesimsiz Prepless Porselen Lamina

— Diş yüzeyinden hiç kesim yapmadan uygulanan bir yöntemdir.
— Uygun hastalarda mükemmel estetik ve koruyucu sonuçlar verir.
— Etkili bir uygulama için dişlerin olması gerekenden küçük olması, diş renginin çok koyu olmaması, diş formunun içeri dönük olması ve dudak desteğinin düşük olması gereklidir.

Kesimsiz Prepless Porselen Lamina Avantajları

› Diş yüzeyinde aşındırma yapılmaz.
› Zaman içerisinde renk değiştirmez.
› Kırılma ve aşınmaya karşı oldukça dirençlidir.
› Dişlerin iç yüzeylerine müdahale olmadığı için dil yabancılık çekmez.
› Işık geçirgenlikleri çok yüksek olduğu için doğal bir diş görünümü sağlarlar

Porselen Lamina Bakımı nasıldır?

Günde iki kez fırçalama ve diş ipi kullanılmalıdır. Diş macunu olarak da aşındırıcı özelliği olmayan flor içeren macunlar kullanılmalıdır.

Porselen laminalar yapıştırıldıktan sonra dişlerinizin doğal bir parçası gibi olacaktır. Yine de porselen laminalarınızın hasar görmemesi için, tırnak yeme, kalem ısırma ve sert gıdaların ön dişlerle ısırılmasından kaçınmak gerekir. Eğer gece diş sıkma alışkanlığınız varsa mutlaka doktorunuzun yaptığı koruyucu plakları takmalısınız. Eğer ağzınıza darbe gelecek bir spor aktivitesiyle uğraşıyorsanız ağız koruyucu takmalısınız.

Posted By

dentcraft

You must be logged in to post a comment.